FAQ

Co to jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny jest to forma usługi polegająca na dostarczaniu do klienta posiłków o określonej wartości odżywczej. Nazwę tę stosuje się wymiennie z pojęciem „dieta pudełkowa”.

Czytaj więcej
Jaka jest najlepsza dieta pudełkowa?

Nie ma jasnej odpowiedzi, która z diet pudełkowych jest najlepsza. Każda osoba decydująca się na korzystanie z cateringu dietetycznego ma nieco inne wymagania i oczekiwania. W związku z tym najważniejsze jest indywidualne podejście.

Czytaj więcej
Dieta pudełkowa – czy można schudnąć?

Jedną z idei cateringów dietetycznych jest ułatwienie osobom z nadprogramowymi kilogramami procesu chudnięcia. Otrzymywanie codziennie zestawu składającego się z pięciu dobrze zbilansowanych i smacznych posiłków z pewnością może pomóc w uzyskaniu lub utrzymaniu wymarzonej sylwetki. Proces chudnięcia jest możliwy poprzez dobranie odpowiedniego wariantu diety oraz regularne spożywanie posiłków.

Czytaj więcej
Dieta pudełkowa – czy jest zdrowa?

Ilość cateringów dietetycznych proponujących posiłki z dostawą do domu czy pracy jest ogromna. Jednak nie każdy zasługuje na miano zdrowego.

Dlaczego? Otóż zdrowotność diety pudełkowej zależy od tego z jakich produktów składają się dania oraz w jaki sposób zostają one przygotowane. Dodatkowo powinno się zwrócić uwagę na dodatki do żywności. Jeżeli catering dietetyczny używa konserwanty, barwniki czy wzmacniacze smaku z pewnością nie można mówić, że oferowana przez nich żywność jest zdrowa.

Czytaj więcej
Catering dietetyczny – jak zacząć?

Osoby rozpoczynające przygodę z cateringiem dietetycznym (potocznie nazywanym też dietą pudełkową) po pierwsze powinny skoncentrować się na przeanalizowaniu szeroko pojętej polityki firm zajmującej się dostarczaniem dań. Idealnie byłoby znalezienie takiej, która oferuje posiłki wolne od konserwantów, wzmacniaczy smaku czy innych szkodliwych dodatków i oparte na naturalnych składnikach.

Czytaj więcej
Catering dietetyczny – dlaczego warto skorzystać?

Korzystanie z cateringów dietetycznych zyskało w ostatnim czasie bardzo na popularności. Wiele osób decyduje się na tę formę diety z powodu braku czasu na gotowanie lub chęci zgubienia nadprogramowych kilogramów. Nie można zaprzeczyć, że cateringi dietetyczne oszczędzają cenne minuty potrzebne na zakupy, wymyślanie potraw i przygotowanie posiłków.

Czytaj więcej
Jak podgrzewać catering dietetyczny?

Posiłki oferowane przez cateringi dietetyczne są najczęściej pakowane w tacki jednorazowego użytku zgrzane folią. Opakowania mogą być wykonane z materiałów nadających się do recyklingu lub w pełni biodegradowalnych. Zarówno jedne, jak i drugie mogą być poddawane obróbce termicznej bez wnikania szkodliwych substancji do żywności.

Czytaj więcej