BB__9554-Edit

Dr Krystyna Pogoń

Dietetyk i technolog żywności z wykształcenia oraz pasji. Od początku studiów magisterskich związana z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, gdzie z wyróżnieniem obroniła tytuł doktora i pracowała na stanowisku adiunkta. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje na zagadnieniach związanych z żywnością prozdrowotną i wpływem żywności na zdrowie ludzi oraz bezpieczeństwem żywności.

Jest autorką licznych publikacji i doniesień na sesje naukowe dotyczących bezpieczeństwa i jakości żywności oraz żywienia człowieka w zdrowiu i chorobie. W 2013 roku, wraz z mężem, stworzyła wyjątkową markę cateringu dietetycznego łączącą naukowe podstawy wiedzy o żywieniu z ich realizacją w praktyce gastronomicznej.

Prowadzi szkolenia i akcje edukacyjne z zakresu zdrowego odżywiania, jest także ekspertem naukowym w mediach, między innymi dla portalu Czytaj Skład i telewizji TVN.

dr Krystyna Pogoń

Dietetyk i technolog żywności z wykształcenia oraz pasji. Od początku studiów magisterskich związana z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, gdzie z wyróżnieniem obroniła tytuł doktora i obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje na zagadnieniach związanych z żywnością prozdrowotną i wpływem żywności na zdrowie ludzi oraz bezpieczeństwem żywności.

Jest autorką licznych publikacji i doniesień na sesje naukowe dotyczących bezpieczeństwa i jakości żywności oraz żywienia człowieka w zdrowiu i chorobie. Od 2013 roku jest Kierownikiem Zespołu w Centrum Dietetycznym Dietific, gdzie nie tylko pomaga osobom mającym problem z odżywianiem, ale także stworzyła wyjątkową markę cateringu dietetycznego łączącą naukowe podstawy wiedzy o żywieniu z ich realizacją w praktyce gastronomicznej.

Prowadzi szkolenia i akcje edukacyjne z zakresu zdrowego odżywiania, jest także ekspertem naukowym czasopism, portali internetowych oraz oddziału krakowskiego telewizji TVN.

Materiały prasowe z udziałem dr Krystyny Pogoń