Top
Nasze ekologiczne opakowania - Dietific - Najlepszy Prozdrowotny Catering Dietetyczny Kraków
4376
page-template,page-template-full-width,page-template-full-width-php,page,page-id-4376,cookies-not-set,mkdf-bmi-calculator-1.1,mkd-core-1.2,wellspring-ver-2.1,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-dark-header,mkdf-header-style-on-scroll,mkdf-full-width-wide-menu,mkdf-header-standard-border-disable,mkdf-search-dropdown,mkdf-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Nasze ekologiczne opakowania

Czy będąc użytkownikiem cateringu dietetycznego można chronić przyrodę i dbać o planetę? Tak - i to na wiele sposobów!

W trosce o nasze otoczenie i Wasze zdrowie chcemy zaproponować Wam dwa systemy pakowania posiłków. Wybierając ten, który najbardziej odpowiada Waszemu trybowi życia i potrzebom pomożecie nam wspólnie chronić naszą planetę i środowisko przed zbędnymi zanieczyszczeniami.

Mamy dla Was także dobrą wiadomość – catering dietetyczny Dietific to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą. O tym co robimy, aby Dietific był rozwiązaniem ekologicznym przeczytacie poniżej.

Opakowania do recyklingu (standardowe)

Podstawowym wariantem opakowań są opakowania z tworzyw sztucznych przeznaczone do recyklingu. Tacki, sosjerki, butelki do smoothie i torby jednorazowe wykonane są z tworzyw sztucznych bardzo dobrze nadających się do przetwarzania. Aby ułatwić proces ponownego wykorzystania materiałów ich powierzchnia jest łatwo zmywalna zimną wodą – co pozwala na bezproblemowe usunięcie resztek jedzenia i utylizację w odpowiednich pojemnikach.

Wszystkie opakowania są z tworzyw w 100% bezpiecznych dla człowieka i odpowiednio dobranych do przygotowywanych przez nas potraw.

Żeby to rozwiązanie było w 100% przyjazne dla środowiska opakowania musisz wyrzucić do pojemników na odpady segregowane (przeznaczone do recyklingu).

Zalety opakowań:

100% bezpieczeństwo zdrowotne

duże rozpowszechnienie, które przekłada się na niski koszt opakowań

innowacyjne technologie wytwarzania opakowań, co powoduje, że do ich wyprodukowania są zużywane minimalne ilości zasobów planety (na podstawie analizy cyklu życia opakowań LCA)

możliwość ponownego wykorzystania opakowania na własne potrzeby po spożyciu dania (z higienicznego punktu widzenia nie nadają się do ponownego zastosowania w warunkach produkcyjnych, ale w warunkach domowych mogą znaleźć szereg praktycznych zastosowań)

Wady opakowań:

nieprawidłowo wykorzystywane (wyrzucane jako odpady mieszane) zanieczyszczają środowisko i obciążają je

Opakowania biodegradowalne i naturalne

W Dietific możecie wybrać także nowatorskie rozwiązanie, w ramach którego Wasze posiłki będą zapakowane w innowacyjne opakowania z tworzyw biodegradowalnych (kompostowalnych) na bazie naturalnych składników – tacki ze specjalnie przygotowanej tektury, sosjerki i dodatki (folia na tackach, torba jednorazowa) z pochodnych skrobi. Butelki, w których otrzymacie smoothie wykonane są ze szkła.  Korzystając z takiego rozwiązania niezależnie od tego co zrobicie z opakowaniami po spożyciu posiłków będą bezpieczne dla otoczenia i zostaną szybko rozłożone w warunkach naturalnych.

Niestety opakowania z tworzyw naturalnych to innowacja na rynku opakowań do żywności i na ten moment ich koszt dyktowany przez producentów jest około 5-15 razy wyższy niż podobnych opakowań z tworzyw sztucznych. Osoby chcące skorzystać z takiego rozwiązania muszą więc liczyć się z codzienną dopłatą w wysokości 10 zł do ceny zestawu.

Wszystkie opakowania są z tworzyw o naturalnym pochodzeniu w 100% bezpiecznych dla człowieka i odpowiednio dobranych do przygotowywanych przez nas potraw.

To rozwiązanie jest najbardziej przyjazne dla środowiska jeżeli wyrzucacie opakowania do odpadów kompostowalnych, a butelki szklane do odpadów szklanych.

Zalety opakowań:

korzystanie z naturalnych składników powoduje, że niezależnie od sposobu korzystania z opakowania zawsze jest ono elementem łańcucha przyrodniczego i szybko ulega rozkładowi

100% bezpieczeństwo zdrowotne

Wady opakowań:

wysoki koszt opakowań i związana z tym dopłata do ceny zestawu

wysokie zużycie zasobów planety w celu wytworzenia opakowań (konieczność pozyskania naturalnych surowców i bardzo wysokie zużycie energii w procesie produkcji tacek)

Torba papierowa

Podstawowym opakowaniem zewnętrznym naszych zestawów są jednorazowe torby (do recyklingu lub kompostowalne zależnie od wybranego systemu pakowania). Dlaczego ich używamy? Odpowiedź jest prosta – dla bezpieczeństwa Waszego zestawu. Tworzywa te są trwałe w transporcie, odporne na warunki atmosferyczne podczas przenoszenia zestawów (oraz w przypadku tych, które zostawiane są na polu), szczelnie związane zabezpieczają tacki przed przemieszczaniem się w trakcie transportu.
Ze względu na walory estetyczne zestawów i łatwość noszenia posiłków po dostawie są one opakowane dodatkowo w torbę papierową. Jest to opakowanie atrakcyjne estetycznie, ale niestety zbyt mało trwałe, żebyśmy zdecydowali się wykorzystywać je jako wyłączne zabezpieczenie zestawów (szczególnie, że dowolna próba spięcia papieru kończy się jego rozerwaniem podczas otwierania).

Nie chcecie mieć podwójnej torby? Nie ma problemu – poinformujcie nas o tym, wykluczymy dodatkową torbę papierową z Waszego zestawu. Przy zamówieniu na minimum 10 dni i wykluczeniu torby papierowej dołożymy do Waszego zamówienia torbę ekologiczną wielokrotnego użytku gratis.

Sztućce

Wiemy, że większość z Was korzysta ze sztućców tradycyjnych. Jeżeli jednak potrzebujecie zjeść swoje posiłki poza domem lub biurem do zestawu możecie zamówić dodatkowo jednorazowe sztućce. Sztućce zapakowane w papierową poszetkę wykonane są z tworzywa naturalnego polikwasu mlekowego (PLA) przygotowane ze skrobi kukurydzianej. Sztućce te możesz bez obaw wyrzucić do odpadów zmieszanych nie martwiąc się o zanieczyszczenie środowiska plastikiem.

Dietific dla środowiska

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na oddziaływanie naszego codziennego życia na otaczające nas środowisko. Dla nas w Dietific aspekty ekologiczne były ważne od zawsze. Nasza marka powstała jako rodzinna firma założona przez Krystynę i Piotra Pogoń – rodziców dla których chęć pozostawienia dobrego świata nie tylko dla dzieci, ale także dla wnuków i ich dzieci jest bardzo ważna. Dlatego też od zawsze naszym działaniom przyświeca chęć minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko – korzystamy z oszczędzających energię technologii, we własnych dostawach towarów korzystamy z opakowań naturalnych lub wielokrotnego użytku. Bardzo starannie planujemy nasze dostawy i zaopatrzenie, dzięki czemu nie marnujemy żywności (zamawiamy dokładnie tyle, ile potrzebujemy do przygotowania Waszych posiłków). Dzięki odpowiednio zorganizowanemu przygotowywaniu posiłków zużywamy możliwie mało energii i wody (ilości te są znacząco mniejsze niż zużycie tych czynników podczas gotowania indywidualnego).

Pomimo tego, nie spoczywamy na laurach i cały czas się rozwijamy w tym jak przygotowywać Wasze posiłki aby były jeszcze lepsze, zdrowsze i bardziej przyjazne dla środowiska. Dlatego też możemy się Wam pochwalić ścisłą współpracą ze startupem technologicznym CoolEat, który opracowuje i wdroży u nas innowacyjną technologię w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Technologia ta pozwoli na lepsze zachowanie wszystkich składników odżywczych w Waszych zestawach jednocześnie obniżając ilość zużywanej przez nas energii.