Nasze ekologiczne opakowania

Czy będąc użytkownikiem cateringu dietetycznego można chronić przyrodę i dbać o planetę? Tak - i to na wiele sposobów!

W trosce o nasze otoczenie i Wasze zdrowie chcemy zaproponować Wam dwa systemy pakowania posiłków. Wybierając ten, który najbardziej odpowiada Waszemu trybowi życia i potrzebom pomożecie nam wspólnie chronić naszą planetę i środowisko przed zbędnymi zanieczyszczeniami.

Mamy dla Was także dobrą wiadomość – catering dietetyczny Dietific to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą. O tym co robimy, aby Dietific był rozwiązaniem ekologicznym przeczytacie poniżej.

Opakowania Do Recyklingu (Standardowe)

Podstawowym wariantem opakowań są opakowania z tworzyw sztucznych przeznaczone do recyklingu. Tacki, sosjerki, butelki do smoothie i torby jednorazowe wykonane są z tworzyw sztucznych bardzo dobrze nadających się do przetwarzania. Aby ułatwić proces ponownego wykorzystania materiałów ich powierzchnia jest łatwo zmywalna zimną wodą – co pozwala na bezproblemowe usunięcie resztek jedzenia i utylizację w odpowiednich pojemnikach.

Wszystkie opakowania są z tworzyw w 100% bezpiecznych dla człowieka i odpowiednio dobranych do przygotowywanych przez nas potraw.

Żeby to rozwiązanie było w 100% przyjazne dla środowiska opakowania musisz wyrzucić do pojemników na odpady segregowane (przeznaczone do recyklingu).

Zalety opakowań:

100% bezpieczeństwo zdrowotne
duże rozpowszechnienie, które przekłada się na niski koszt opakowań
innowacyjne technologie wytwarzania opakowań, co powoduje, że do ich wyprodukowania są zużywane minimalne ilości zasobów planety (na podstawie analizy cyklu życia opakowań LCA)
możliwość ponownego wykorzystania opakowania na własne potrzeby po spożyciu dania (z higienicznego punktu widzenia nie nadają się do ponownego zastosowania w warunkach produkcyjnych, ale w warunkach domowych mogą znaleźć szereg praktycznych zastosowań)

Wady opakowań:

nieprawidłowo wykorzystywane (wyrzucane jako odpady mieszane) zanieczyszczają środowisko i obciążają je

Opakowania Biodegradowalne I Naturalne

W Dietific możecie wybrać także nowatorskie rozwiązanie, w ramach którego Wasze posiłki będą zapakowane w innowacyjne opakowania z tworzyw biodegradowalnych (kompostowalnych) na bazie naturalnych składników – tacki ze specjalnie przygotowanej tektury, sosjerki i dodatki (folia na tackach, torba jednorazowa) z pochodnych skrobi. Butelki, w których otrzymacie smoothie wykonane są ze szkła. Korzystając z takiego rozwiązania niezależnie od tego co zrobicie z opakowaniami po spożyciu posiłków będą bezpieczne dla otoczenia i zostaną szybko rozłożone w warunkach naturalnych.

Niestety opakowania z tworzyw naturalnych to innowacja na rynku opakowań do żywności i na ten moment ich koszt dyktowany przez producentów jest około 5-15 razy wyższy niż podobnych opakowań z tworzyw sztucznych. Osoby chcące skorzystać z takiego rozwiązania muszą więc liczyć się z codzienną dopłatą w wysokości 5 zł do ceny zestawu.

Wszystkie opakowania są z tworzyw o naturalnym pochodzeniu w 100% bezpiecznych dla człowieka i odpowiednio dobranych do przygotowywanych przez nas potraw.

To rozwiązanie jest najbardziej przyjazne dla środowiska jeżeli wyrzucacie opakowania do odpadów kompostowalnych, a butelki szklane do odpadów szklanych.

Zalety opakowań:

korzystanie z naturalnych składników powoduje, że niezależnie od sposobu korzystania z opakowania zawsze jest ono elementem łańcucha przyrodniczego i szybko ulega rozkładowi
100% bezpieczeństwo zdrowotne

Wady opakowań:

wysoki koszt opakowań i związana z tym dopłata do ceny zestawu
wysokie zużycie zasobów planety w celu wytworzenia opakowań (konieczność pozyskania naturalnych surowców i bardzo wysokie zużycie energii w procesie produkcji tacek)

Torba Papierowa

Ze względu na Wasze liczne prośby zmieniliśmy sposób pakowania zestawów. Od teraz podstawowym opakowaniem zewnętrznym naszych zestawów są jednorazowe torby papierowe (które można zarówno kompostować jak i przekazywać do recyklingu). Pamiętajcie jednak, że ekologiczny papier nie cechuje się nadmierną trwałością, dlatego jeżeli potrzebujecie przenosić posiłki po rozpakowaniu torby polecamy zamówienie torby wielokrotnego użytku, do której możecie przepakować swoje posiłki.

Torby papierowe są mało odporne na czynniki atmosferyczne. Dlatego też nasi kurierzy, jeżeli jest po temu potrzeba, spakują Wasz zestaw dodatkowo w jednorazową torbę foliową (np. zostawiając zestaw pod domem kiedy pada deszcz). Choć takie działanie jest mniej przyjazne dla środowiska to zapewni Waszym posiłkom niezbędne zabezpieczenie i odpowiednią jakość opakowań wewnętrznych. Jeżeli chcecie tego uniknąć to przygotujcie dla kurierów odpowiednie miejsce (np. skrzynka) gdzie kurier będzie mógł zostawić zestawy w sposób chroniący je przed złą pogodą.

Pamiętajcie, że nasze posiłki nie zawierają żadnych konserwantów i przygotowywane są wyłącznie ze świeżych i naturalnych składników. Dlatego dla Waszego bezpieczeństwa i świeżości potraw niezbędne jest zachowanie ich niskiej temperatury od momentu przygotowania w naszej kuchni do momentu przed spożyciem. Jeżeli Wasze zestawy czekają na Was pod drzwiami lub zabieracie je do pracy prosimy, żebyście mieli przygotowaną na nie torbę termiczną. Torbę termiczną możecie zamówić od nas razem ze swoimi posiłkami.

Sztućce

Wiemy, że większość z Was korzysta ze sztućców tradycyjnych. Jeżeli jednak potrzebujecie zjeść swoje posiłki poza domem lub biurem do zestawu możecie zamówić dodatkowo jednorazowe sztućce. Sztućce zapakowane w papierową poszetkę wykonane są z tworzywa naturalnego polikwasu mlekowego (PLA) przygotowane ze skrobi kukurydzianej. Sztućce te możesz bez obaw wyrzucić do odpadów zmieszanych nie martwiąc się o zanieczyszczenie środowiska plastikiem.

Dietific Dla Środowiska

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na oddziaływanie naszego codziennego życia na otaczające nas środowisko. Dla nas w Dietific aspekty ekologiczne były ważne od zawsze. Nasza marka powstała jako rodzinna firma założona przez Krystynę i Piotra Pogoń – rodziców dla których chęć pozostawienia dobrego świata nie tylko dla dzieci, ale także dla wnuków i ich dzieci jest bardzo ważna. Dlatego też od zawsze naszym działaniom przyświeca chęć minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko – korzystamy z oszczędzających energię technologii, we własnych dostawach towarów korzystamy z opakowań naturalnych lub wielokrotnego użytku. Bardzo starannie planujemy nasze dostawy i zaopatrzenie, dzięki czemu nie marnujemy żywności (zamawiamy dokładnie tyle, ile potrzebujemy do przygotowania Waszych posiłków). Dzięki odpowiednio zorganizowanemu przygotowywaniu posiłków zużywamy możliwie mało energii i wody (ilości te są znacząco mniejsze niż zużycie tych czynników podczas gotowania indywidualnego).

Pomimo tego, nie spoczywamy na laurach i cały czas się rozwijamy w tym jak przygotowywać Wasze posiłki aby były jeszcze lepsze, zdrowsze i bardziej przyjazne dla środowiska. Dlatego też możemy się Wam pochwalić ścisłą współpracą ze startupem technologicznym CoolEat, który opracowuje i wdroży u nas innowacyjną technologię w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Technologia ta pozwoli na lepsze zachowanie wszystkich składników odżywczych w Waszych zestawach jednocześnie obniżając ilość zużywanej przez nas energii.

Zamów swoją dietę

Skomponuj swoje zestawy. Złóż szybkie i wygodne zamówienie online. 
ZAMÓW ONLINE
Możesz także zamawiać kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo. Nasi dietetycy doradzą przy wyborze rodzaju diety, wariantów i kaloryczności.
menu-circle