Nasze ekologiczne rozwiązania

Czy będąc użytkownikiem cateringu dietetycznego można chronić przyrodę i dbać o planetę? Tak - i to na wiele sposobów!

W trosce o nasze otoczenie i Wasze zdrowie chcemy zaproponować Wam innowacyjne ekologiczne opakowania zwrotne lub do recyklingu. Wybierając nasz catering nie tylko cieszysz się smakiem posiłków i dbasz o swoje zdrowie, ale także pomagasz nam wspólnie chronić naszą planetę i środowisko przed zbędnymi zanieczyszczeniami.

Mamy dla Was także dobrą wiadomość – catering dietetyczny Dietific to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą. O tym co robimy, aby Dietific był rozwiązaniem ekologicznym przeczytacie poniżej.

Opakowania Ekologiczne

W Dietific korzystamy z opakowań ekologicznych z możliwością zwrotu. Są to opakowania z całkowicie bezpiecznego i naturalnego tworzywa (polipropylen). Opakowania te zapewniają największe bezpieczeństwo żywności - są neutralne chemicznie i cechują się 100% barierowością. Korzystając z ich wysokiej barierowości możemy zastosować pakowanie w atmosferze ochronnej - dzięki usunięciu tlenu z opakowania Twoje posiłki mają więcej delikatnych składników bioaktywnych (jak witaminy i polifenole).

Opakowania możesz przeznaczyć do recyklingu - pamiętaj, żeby wyrzucić je do odpowiedniego pojemnika na odpady.

Żeby jeszcze lepiej zadbać o otaczające nas środowisko wprowadziliśmy możliwość zwrotu do nas opakowań. Wszystko odbywa się w wygodny dla Ciebie oraz jasny i bezpieczny dla kuriera sposób. Dzięki takiemu rozwiązaniu opakowania są wykorzystywane "w obiegu zamkniętym" - tak więc korzystanie z cateringu dietetycznego Dietific NIE generuje praktycznie żadnych odpadów opakowaniowych. Dzięki temu rozwiązaniu możesz cieszyć się wygodą cateringu i żyć zgodnie z filozofią "zero waste". 

Zalety opakowań ekologicznych:

100% bezpieczeństwo zdrowotne
neutralność - żywności jest bezpieczna od migracji składników chemicznych z opakowania (w przeciwieństwie do opakowań z pochodnych celulozy)
barierowość- żywność jest bezpieczna od zanieczyszczeń z otoczenia oraz zabezpieczona atmosferą ochronną dla lepszego zachowania składników odżywczych
ekologia i możliwość stosowania w systemie "zero waste" - opakowania możesz wygodnie zwrócić do nas w celu ponownego wykorzystania
jeszcze bardziej ekologicznie - innowacyjne technologie wytwarzania opakowań powodują, że do ich wyprodukowania zostały zużyte minimalne ilości zasobów planety (na podstawie analizy cyklu życia opakowań LCA)

Jak to działa?

Zamawiasz dietetyczne zestawy. Do swojego zamówienia 1 raz w tygodniu dodajesz worek do zwrotu opakowań (możesz dodać w Panelu Klienta w dowolnym momencie trwania zamówienia lub podczas składania zamówienia)
Korzystasz z posiłków - po każdym posiłku przemywasz opakowanie - tak, aby było pozbawione resztek żywności i zapachuPoppins
W każdy czwartek pakujesz zużyte i umyte opakowania do worka, wystawiasz worek po drzwi (tam gdzie kurier zostawia Twoje zestawy)
Podczas piątkowej dostawy kurier odbiera opakowania i zwraca je do nas
My zajmujemy się ponownym wykorzystaniem opakowań w obiegu zamkniętym
Wspólnie dbamy o środowisko!

Torba Papierowa

Ze względu na Wasze liczne prośby zmieniliśmy sposób pakowania zestawów. Od teraz podstawowym opakowaniem zewnętrznym naszych zestawów są jednorazowe torby papierowe (które można zarówno kompostować jak i przekazywać do recyklingu). Pamiętajcie jednak, że ekologiczny papier nie cechuje się nadmierną trwałością, dlatego jeżeli potrzebujecie przenosić posiłki po rozpakowaniu torby polecamy zamówienie torby wielokrotnego użytku, do której możecie przepakować swoje posiłki.

Torby papierowe są mało odporne na czynniki atmosferyczne. Dlatego też nasi kurierzy, jeżeli jest po temu potrzeba, spakują Wasz zestaw dodatkowo w jednorazową torbę foliową (np. zostawiając zestaw pod domem kiedy pada deszcz). Choć takie działanie jest mniej przyjazne dla środowiska to zapewni Waszym posiłkom niezbędne zabezpieczenie i odpowiednią jakość opakowań wewnętrznych. Jeżeli chcecie tego uniknąć to przygotujcie dla kurierów odpowiednie miejsce (np. skrzynka) gdzie kurier będzie mógł zostawić zestawy w sposób chroniący je przed złą pogodą.

Pamiętajcie, że nasze posiłki nie zawierają żadnych konserwantów i przygotowywane są wyłącznie ze świeżych i naturalnych składników. Dlatego dla Waszego bezpieczeństwa i świeżości potraw niezbędne jest zachowanie ich niskiej temperatury od momentu przygotowania w naszej kuchni do momentu przed spożyciem. Jeżeli Wasze zestawy czekają na Was pod drzwiami lub zabieracie je do pracy prosimy, żebyście mieli przygotowaną na nie torbę termiczną. Torbę termiczną możecie zamówić od nas razem ze swoimi posiłkami.

Sztućce

Wiemy, że większość z Was korzysta ze sztućców tradycyjnych. Jeżeli jednak potrzebujecie zjeść swoje posiłki poza domem lub biurem do zestawu możecie zamówić dodatkowo jednorazowe sztućce. Sztućce zapakowane w papierową poszetkę wykonane są z tworzywa naturalnego polikwasu mlekowego (PLA) przygotowane ze skrobi kukurydzianej z dodatkiem otrębów. Sztućce te możesz bez obaw wyrzucić do odpadów zmieszanych nie martwiąc się o zanieczyszczenie środowiska plastikiem. Z czasem w całości ulegają rozkładowi.

Dietific Dla Środowiska

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na oddziaływanie naszego codziennego życia na otaczające nas środowisko. Dla nas w Dietific aspekty ekologiczne były ważne od zawsze. Nasza marka powstała jako rodzinna firma założona przez Krystynę i Piotra Pogoń – rodziców dla których chęć pozostawienia dobrego świata nie tylko dla dzieci, ale także dla wnuków i ich dzieci jest bardzo ważna. Dlatego też od zawsze naszym działaniom przyświeca chęć minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko – korzystamy z oszczędzających energię technologii, we własnych dostawach towarów korzystamy z opakowań naturalnych lub wielokrotnego użytku. Bardzo starannie planujemy nasze dostawy i zaopatrzenie, dzięki czemu nie marnujemy żywności (zamawiamy dokładnie tyle, ile potrzebujemy do przygotowania Waszych posiłków). Dzięki odpowiednio zorganizowanemu przygotowywaniu posiłków zużywamy możliwie mało energii i wody (ilości te są znacząco mniejsze niż zużycie tych czynników podczas gotowania indywidualnego).

Pomimo tego, nie spoczywamy na laurach i cały czas się rozwijamy w tym jak przygotowywać Wasze posiłki aby były jeszcze lepsze, zdrowsze i bardziej przyjazne dla środowiska. Dlatego też możemy się Wam pochwalić ścisłą współpracą ze startupem technologicznym CoolEat, który opracowuje i wdroży u nas innowacyjną technologię w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Technologia ta pozwoli na lepsze zachowanie wszystkich składników odżywczych w Waszych zestawach jednocześnie obniżając ilość zużywanej przez nas energii.

Zamów swoją dietę

Skomponuj swoje zestawy. Złóż szybkie i wygodne zamówienie online. 
ZAMÓW ONLINE
Możesz także zamawiać kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo. Nasi dietetycy doradzą przy wyborze rodzaju diety, wariantów i kaloryczności.

Biuro Obsługi i dane kontaktowe

DTFC Eat Good Sp. z o. o. Sp. K.
Catering Dietetyczny Dietific.pl


Godziny obsługi klienta
Poniedziałek - Sobota: 6:00-18:00
Niedziela: nieczynne

Obsługa Telefoniczna
tel. +48 797 400 929

Obsługa Internetowa
zamowienia@dietific.plRegulaminPolityka prywatności
TU JESTEŚMY
dietific.pl Reviews with ekomi-pl.com
menu-circle